Proklik na jednotlivé lokality:

Klatovsko                                 Střední Čechy
Horažďovice                                                              Loděnice
Hrádek u Sušice                                  Rudná
Klatovy                                               Tetín

Letní příměstský tábor

odmínkou pro otevření turnusu je mít alespoň 5 přihlášených dětí do konce května. Do konce května také letos vybíráme přihlášky a poplatky. Přihlášený bude ten, kdo bude mít včas podanou přihlášku a zaplaceno. V případě nenaplnění turnusů bude možné přihlašovat se i po tomto termínu, přednost bude mít však ten, kdo bude mít dříve podanou přihlášku a zároveň zaplaceno, místa již nebudeme rezervovat. LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

    Příměstský tábor představuje alternativu klasického tábora, jedná se však o akci nepobytovou, tzn. ráno k nám děti přivedete a odpoledne si je zase vyzvednete.  Podmínkou pro otevření turnusu je mít alespoň 5 přihlášených dětí do konce května. Do konce května také letos vybíráme přihlášky a poplatky. Přihlášený bude ten, kdo bude mít včas podanou přihlášku a zaplaceno. V případě nenaplnění turnusů bude možné přihlašovat se i po tomto termínu, přednost bude mít však ten, kdo bude mít dříve podanou přihlášku a zároveň zaplaceno, místa již nebudeme rezervovat.                 

 

Cílová skupina:

Děti ve věku od 3 do 12 let.

 

Program:

Během pobytu jsou pro děti připraveny nejrůznější pohybové hry a soutěže, tvořivé práce, exkurze, pokusy, bádání a výlety.

 

Během jednotlivých programů jsou děti rozvíjeny dle RVP PV + ZV. Každý turnus má pak ještě bližší zaměření na rozvoj jednotlivých složek, kterému se blíže věnujeme, neznamená to však, že se zbylým složkám nevěnujeme vůbec.

 

Organizace tábora a strava:

Nabízíme možnost denního setkávání od té doby, kdy to rodiče potřebují (na základě předchozí dohody), hlavní program však bude začínat v 8:00 a končit v 16:00 (v ceně je možné setkávání od 7:30 do 16:30, individuální čas se připlácí dle našeho sazebníku hlídání dětí). Nabízíme možnost hlídání dětí před / po našem programu, cena je vypočítána dle našeho sazebníku na hlídání dětí.

Ve stravě je zahrnutý oběd a pitný režim. Materiální zázemí mají děti zabezpečené po celou dobu tábora. Bohatost se liší dle podpory jednotlivých obcí, kde se tábory konají – například obec Hrádek u Sušice dětem poskytuje každoročně podporu, díky které se obměňují materiály na tvořivou práci, děti mohou zdarma docházet do místního muzea, kostela, využívat vlastní detektor kovů atd., podobně jsou na tom Malíkovice. Oběma obcím a dalším sponzorům a spolupracovníkům děkujeme za podporu.

 

Personální zajištění:

Provoz i program tábora zajistí pedagogičtí pracovníci a externí lektoři s odpovídajícím vzděláním a zkušenostmi. Snažíme se, aby na každém táboře byli vedoucí složení ze žen i mužů, ne vždy se nám to však podaří, přeci jenom je mužských pedagogických pracovníků o něco méně.

 

Kapacita tábora:

Kapacita tábora je omezena dle jednotlivých témat, minimální počet účastníků je 5 dětí u každého turnusu. Maximální kapacita se liší dle náročnosti programu a využívaného prostoru.

 

Cena a zaplacení tábora:

Cena je stanovena dle náročnosti jednotlivých lokalit a výše příspěvku získaného na činnost v dané lokalitě. V ceně je obsaženo stravování (oběd a pitný režim po celou dobu tábora), práce lektorů, pojištění účastníků, doprava, vstupné a veškeré materiální zajištění tábora.

Účastnický poplatek je možné zaplatit pouze bezhotovostní platbou na bankovní účet 2200739837 / 2010 - do poznámky, prosím, uveďte jméno a příjmení účastníka + termín, na který ho přihlašujete. Za přihlášeného účastníka považujeme toho, kdo má odevzdanou přihlášku a zaplaceno do konce května, po tomto termínu mohou mít přednost ty děti, které se přihlásí a rovnou zaplatí účastnický poplatek (rezervace účasti na táboře není bohužel možná). V případě platby na náš bankovní účet uveďte konstantní symbol (Hartmanice - 1, Horažďovice – 2, Hrádek - 3, Klatovy - 4, Loděnice - 5, Rudná - 6, Sušice - 7, Tetín - 8) a variabilní symbol - čtyři čísla dle začátku data termínu a měsíce (např. Skřítkové a trpaslíci - 11. - 15. 7. - variabilní symbol - 1107). Do poznámky uveďte jméno a příjmení dítěte/ dětí.

Podmínkou pro otevření turnusu je mít alespoň 5 přihlášených dětí do konce května. Do konce května také letos vybíráme přihlášky a poplatky. Přihlášený bude ten, kdo bude mít včas podanou přihlášku a zaplaceno. V případě nenaplnění turnusů bude možné přihlašovat se i po tomto termínu, přednost bude mít však ten, kdo bude mít dříve podanou přihlášku a zároveň zaplaceno, místa již nebudeme rezervovat.

 

Potřebné věci s sebou

Velice důležité jsou:

Podepsaná přihláška, prohlášení o bezinfekčnosti, soupis užívaných léků, okopírovaná kartička zdravotní pojišťovny, batůžek a taška s věcmi. Zázemí je zabezpečené, děti si mohou věci z domova v průběhu týdne zanechat. Dětem s sebou dejte batůžek, který mohou nosit ven s nezbytnými věcmi, ostatní věci dejte do tašky, kterou si mohou nechat na základně – děti pak mohou být zmatené a nosí všechny věci s sebou, protože jim to tak připravila maminka s tatínkem.

Batůžek:

Lahev na pití (to se bude v průběhu týdne průběžně doplňovat), pokrývka hlavy, pláštěnka, sluneční brýle. Na uvážení rodičů je repelent a krém na opalování – my to nevyžadujeme, ale mnoho dětí to přináší z domova, pak to půjčuje kamarádům. Informujte nás, prosím, o tom, zda to s sebou mají, jelikož to děti často neumí využívat – jde o bezpečnost vašich dětí a jejich kamarádů.

Taška:

Holínky (gumovky), boty do přírody (botasky – pevná obuv), boty na vycházku (sandále), náhradní spodní prádlo, teplé oblečení (mikina, kalhoty/ tepláky), oblečení do horka (kraťasy, triko s krátkým rukávem, tílko).

Co ne!

Nedávejte dětem do batůžku přbytečné sladkosti (můžete je odevzdat vedoucím, kteří to rovnoměrně rozdělí mezi děti), upřednostňují je pak před rovnoměrně vyváženou stravou.

Hračky z domova dětem občas pomohou překonat strach z neznáma, takoví maskoti jsou nezávadní, ale mnoho dětí pak nosí hračky proto, aby se vytáhly před druhými – tyto hračky jsou zabaveny a vráceny pak na konci týdne. Stejně je tomu s elektronikou, u které hrozí i rozbití při pobytu v přírodě.

 

Jak se přihlásit a kdy co odevzdat:

K přihlášení je třeba odevzdat řádně vyplněnou přihlášku (odnést ji na adresu Hrádek u Sušice 36, (Stanislav Jílek)/ příp. vhodit do pošt. schránky / odeslat poštou) a zaplatit účastnický poplatek v plné výši. Případně je možné podepsanou přihlášku naskenovat/ vyfotit a poslat ji emailem, originál je však nezbytné vzít s sebou v první den tábora, na který je dítě přihlášené.

 

V den nástupu na tábor je nutné odevzdat vedoucímu tábora prohlášení o bezinfekčnosti účastníka a kopii kartičky pojišťovny.

 

Kdy odevzdat přihlášky a zaplatit tábor:

Přihlášky můžete odevzdávat v papírové formě i při nástupu na tábor (v případě nenaplnění maximální kapacity dětí je možné se přihlašovat i v průběhu prázdnin za stejných podmínek – podmínky se liší pouze ve Svatém Janu pod Skalou a v Loděnici).

 

Detailní informace:

Veškeré potřebné informace jsou uvedeny na těchto stránkách. V případě nejasností volejte
792229210nebo piště na svatojanci@email.cz. Upřednostňujeme emailové spojení – telefonování v době našeho zaměstnání není možné, proto volejte pouze v pracovní dny v odpoledních hodinách, kdy nevyučujeme. Na nepřijaté hovory voláme zpět, ale je možné, že na někoho zapomeneme, proto v případě nedovolání raději využijte emailovou variantu.

 

Formuláře přihlášek jsou k dispozici na adrese Hrádek u Sušice 36, v sekci Ke stažení, či si o ně můžete zažádat emailem - svatojanci@email.cz. 

 

Vyloučení z tábora:

Vyhrazujeme si právo na okamžité vyloučení dítěte z tábora v případě, že je dítě:

Nesamostatné – nezvládá základy samoobsluhy při oblékání, stravování a na toaletě (nemá hygienické návyky, samostatně neumí chodit na záchod).

Svobodomyslné – nerespektuje pravidla, hranice a společenské normy (pokyny rodičů, vedoucích, druhých dětí), nekomunikuje s ostatními (a není to specifickou poruchou komunikace, mluvidel nebo psychickou poruchou), neakceptuje druhé děti, je násilné vůči druhým dětem (napadá je fyzicky i slovně), nereaguje na zavolání, nevnímá okolní svět, neposlechne na zavolání vlastního jména, dělá si, co ho zrovna napadne – tím ohrožuje vlastní život i životy druhých.

Když jsou děti přecitlivělé, plačtivé, příliš hravé, nedozrálé na svůj věk, hodně živé (ADD, ADHD), hodně pomalé, mají poruchu opozičního vzdoru, autistického spektra, mutismu, Tourettův syndrom, slabomyslné nebo přespříliš alergické, vyhraněné na jednu aktivitu, extrémně inteligentní apod., jsou z naší zkušenosti včlenitelné do společnosti dětí a můžeme s nimi pracovat, ale vyžaduje to větší pozornost vedoucího pracovníka a individuálnější péči.

Kdybyste i přesto chtěli přihlásit své dítě, které může být vyloučeno, je dobré se domluvit předem a dítěti na tábor nechat od nás objednat osobního vedoucího (3.000 Kč v případě pomocného osobního vedoucího), jelikož se takové dítě náročněji začleňuje do kolektivu druhých dětí. 

Většinou máme jednoho vedoucího na deset dětí, takovéto dítě však zabere pozornost celého jednoho vedoucího, další vedoucí pak má na starost celou skupinu, což mnohdy dokáže rozložit celý kolektiv. Jak zmiňujeme v sekci O nás, nejde nám o hlídání dětí, ale o kvalitní trávení volného času a komplexní přípravu programu pro děti.