Hartmanice

 

Příměstský tábor 2019 

Prostory a podmínky se prozatím vyjednávají, termíny jsou prozatím jen v návrhu. Při zájmu nás kontaktujte, abychom předběžně věděli, kolik by mohlo být přihlášených dětí.
 
Termín Téma
22. - 26. 7 Indiánský křik
29. 7. - 2. 8. Mezi námi zvířaty

Přihláška ke stažení. 

 

Cena za 5 dní: 

Běžná: 1.500,-Kč
Sourozenecká: 1.300,-Kč (za každé dítě) 
 

Možnost objednání svačin: 

Svačina za 1 osobu na celý týden - 350,-Kč 
 

Hlavní vedoucí

Kristýna Šírková
 

Adresa působiště:

ZŠ Hartmanice
Hartmanice 95
342 01 Hartmanice
 
ZŠ Hartmanice

Anotace

Indiánský křik

Baví se spolu dva malí indiáni na začátku letních prázdnin. První se ptá: „Hele, co vlastně tak budeš dělat o prázdninách? Co kdybychom spolu ukázali dětem bílých tváří, jak si hrajeme my?“ Druhý odpovídá: „No to je skvělý nápad! Oni se prý nudí zavření doma a pořád si jen hrají s takovými černými věcičkami od Smart Founů.“ „To je jako něco od ufounů?“ „Ale kdež, to je bledými tvářemi vymyšlená taková placka, ve které je úplně všechno.“ „No počkej, úplně všechno tam být nemůže, jak bys tam asi chtěl zavřít celou živou přírodu? A co takové prozkoumávání v živé přírodě, výroba předmětů z přírodnin, hudebních nástrojů a vůbec takový pohyb v přírodě, tanec a tak dále, aha? Podle mého tohle ta ufounská věcička neumí.“ „Achjo, jasně že neumí, ty tomu vůbec nerozumíš. Víš co? My dětem ukážeme vše, co tady říkáš.“ „No a oni nám zase popíšou, co dělají s tou věcičkou.“ „Howgh.“ Dali se malí chlapci do smíchu a za indiánského křiku odběhli do lesů.

Mezi námi zvířaty

Pojď se za námi podívat do světa zvířátek, zahrajeme si, pobavíme se, pak půjdeš domů nazpátek. To, co zvíře poví ti jedním pohledem, to my ani slovy povědět nesvedem. Poznáš na něm, kdy má hlad a kdy chce být kamarád? Kdy na záchod potřebuje, kdy se očistou olizuje? Kdy se bojí a chce být samo, víš, v kolik se asi tak probouzí ráno? Kdy mu máš dát krmení a kdy je čas mazlení? Kdy k němu nemáš vůbec chodit a kdy se chtějí na svět rodit? Jak se o mazlíčky starat a kdy a co do krmelce dávat? A jakou péči potřebuje hospodářská zvěř? Není toho málo, to nám věř. To ti ukážeme za vraty MEZI NÁMI ZVÍŘATY!