Sušice

Příměstský tábor 2019

Termín Téma Obsazenost
22. - 26. 7. Otava - Zlatá řeka 7 z 12
5. - 9. 8. Mezi námi zvířaty 12 z 20
12. 16. 8. Staré povětsi české 18 z 20

Přihláška ke stažení. 

Cena za 5 dní: 

Běžná: 1.800,-Kč

Sourozenecká: 1.500,-Kč (za každé dítě)
 

Možnost objednání svačin:  

Svačina za 1 osobu na celý týden - 350,-Kč 
 

Adresa působiště:

Církev bratrská
Studentská 506
342 01, Sušice
 

Anotace

Otava - Zlatá řeka

Dříve se tradovalo, že je řeka Otava zlatou řekou, proto kolem ní bylo postaveno hned několik měst. Možná, že i dnes se v ní dá ještě najít kousíček toho zlata. Kdo nic nezkusí, nic nezíská! S dětmi se projdeme v okolí řeky v různých městech (např. Strakonice, Horažďovice, Rabí, Sušice, Kašperské Hory – podle aktuálních možností a přání dětí – samy si odhlasují, kam budou chtít), v některých ramenech řeky si zkusíme rýžování zlata, při řece to projdeme s detektorem kovu. Samozřejmě nevynecháme možnosti radovánek v řece, jako je zkoumání a bádání, cachtání nohou, stavění přehrad či mlýnků.

Indiánský křik

Baví se spolu dva malí indiáni na začátku letních prázdnin. První se ptá: „Hele, co vlastně tak budeš dělat o prázdninách? Co kdybychom spolu ukázali dětem bílých tváří, jak si hrajeme my?“ Druhý odpovídá: „No to je skvělý nápad! Oni se prý nudí zavření doma a pořád si jen hrají s takovými černými věcičkami od Smart Founů.“ „To je jako něco od ufounů?“ „Ale kdež, to je bledými tvářemi vymyšlená taková placka, ve které je úplně všechno.“ „No počkej, úplně všechno tam být nemůže, jak bys tam asi chtěl zavřít celou živou přírodu? A co takové prozkoumávání v živé přírodě, výroba předmětů z přírodnin, hudebních nástrojů a vůbec takový pohyb v přírodě, tanec a tak dále, aha? Podle mého tohle ta ufounská věcička neumí.“ „Achjo, jasně že neumí, ty tomu vůbec nerozumíš. Víš co? My dětem ukážeme vše, co tady říkáš.“ „No a oni nám zase popíšou, co dělají s tou věcičkou.“ „Howgh.“ Dali se malí chlapci do smíchu a za indiánského křiku odběhli do lesů.

Mezi námi 

Pojď se za námi podívat do světa zvířátek, zahrajeme si, pobavíme se, pak půjdeš domů nazpátek. To, co zvíře poví ti jedním pohledem, to my ani slovy povědět nesvedem. Poznáš na něm, kdy má hlad a kdy chce být kamarád? Kdy na záchod potřebuje, kdy se očistou olizuje? Kdy se bojí a chce být samo, víš, v kolik se asi tak probouzí ráno? Kdy mu máš dát krmení a kdy je čas mazlení? Kdy k němu nemáš vůbec chodit a kdy se chtějí na svět rodit? Jak se o mazlíčky starat a kdy a co do krmelce dávat? A jakou péči potřebuje hospodářská zvěř? Není toho málo, to nám věř. To ti ukážeme za vraty MEZI NÁMI ZVÍŘATY!

Staré pověsti české

Známe je z vyprávění, z předčítání, z pohádek. Jak se ale dotýkají přímo nás v Sušici? Seznámíme se s nimi, zahrajeme si na ně a společně si jednu pověst vybereme, kterou si divadelně ztvárníme a vyrobíme si k ní rekvizity. Mimo jiné se podíváme do historických míst Sušicka a zahrajeme si dobové hry. Chceme vám ukázat, jak hezké jsou Staré pověsti České!