Dětský klub - Hrádek

20.11.2018 13:24

Volnočasový klub Hrádek – KaL

V Hrádku v hasičské zbrojnici od 15:00 do 17:30
Přicházet a odcházet se může i v průběhu.

Den setkávání se přesouvá ze středy na každý čtvrtek

Klub je pro děti jakéhokoliv věku, vítáni jsou i maminky a tatínci s menšími dětmi formou dětského klubíku (vhodnost programu si vyberte podle nabídky jednotlivých termínů)

Možnost vyzvedávání dětí z družiny v Hrádku od 15:00
(po předchozí domluvě s vedoucími a paní učitelkou v družině)

Co bylo:

17. 10. – Zahájení. Hraní společenských her, procházka do cihelny, odkrývání staré cyklotrasy.
24. 10. – Kvůli deštivému počasí odsunutí pouštění draků na další týden. Tvořivé činnosti a deskové a karetní hry.
31. 10. – Pouštění draků na louce pod Svatoborem. Rozloučení se kostkovými hrami.
7. 11. – Pejskařsý program – Jak vycvičit pejska? Děti si vyzkoušely základní povely a venčení s fenkou Zolly. Ve druhé části se hrály společenské hry.
14. 11. – Detektor kovů – Děti si vyzkoušely prohledat okolí detektorem kovů. Ačkoliv byla očekávání veliká, našla se jen rozbitá lahev. V hasičské zbrojnici jsme se pak zahřáli a zahráli si společenské hry. Na základě našeho nálezu jsme si na rozloučenou přečetli pohádku od H. Ch. Andersena – Hrdlo lahve.

 

Co bude: (již od čtvrtka)

22. 11. – Krmení kachen a nutrie u rybníka, pozorování malých selátek. Výroba lucerniček, poslední podzimní tvoření z listů – koláž, zvířátka. Na závěr společenské hry a čtení pohádky.
29. 11. – Výroba adventních věnců (s sebou si přineste korpus, svíčky a ostré hroty pro uchycení svíček). Rozloučení vánoční pohádkou.
5. 12. –
Sv. Mikuláš – můžete si ho přes nás objednat pro Mikulášskou nadílku v rodinách.
6. 12. – Geocaching (hledání kešek v zámeckém parku a u kaple Sv. Anny), výroba čertíků ze sušeného ovoce a krmítek pro ptáčky (s sebou si vezměte prázdné kelímky na výrobu lojových koulí a prázdnou PET lahev na výrobu ptačího krmítka). Rozloučení čertovskou pohádkou.
8. 12.
Mikulášské posezení u Píny – Děti mohou přijít v maskách Mikuláše nebo Anděla (nemají-li ani jeden kostým, pak teprve v obleku čerta, chceme více dobrodinců než strašáků – masky volte přiměřeně, ať se menší děti nebojí). :-) Bude zde Mikuláš, který odmění děti za odrecitování básně nebo zazpívání písně, odměněni budou i ti, kdo mu přinesou nějaký mikulášský obrázek nebo výrobek. Něco zimního si společně vyrobíme a ve volných chvílích i zatančíme. Program je pro děti jakéhokoliv věku od 14:00 do 17:00.
13. 12. – Plavecký bazén Sušice. Odjezd je autobusem z Hrádku u ObÚ v 15:40, návrat v 18:25 (autobus odjíždí ze Sušice v 18:15).
20. 12. – Výroba štědrovečerních svícnů a zdobení perníčků. Rozloučení v tomto roce poslední pohádkou o Vánocích a zpěvem vánočních koled.
27. 12. – O vánočních svátcích trávíme čas s rodinou a svými nejbližšími, setkáme se v novém roce.
3. 1. 2019 – Novoroční setkání. Kdo chce, může přinést ukázat dárek, ze kterého má největší radost. Zahrajeme si hry na Tři krále a pak nové deskové hry.