Loděnice

lodenice-svatojanci.webnode.cz

Setkání s rodiči

Rodičům a jejich dětem přihlášeným do Rudné, Loděnice a Tetína jsme připravili seznamovací schůzku 

8. června v Klubu v Loděnici od 13:00 do 17:00

Pro děti budou připraveny doprovodné tvořivé činnosti, rodiče se mohou zeptat na podrobnosti ohledně příměstských táborů, programů, vize společnosti apod.

Při některých termínech máme možnost ukázek a zkoušky výcviku bojového umění Taekwondo - formou her a jednoduchých cviků. Při vybraných turnusech (Ninjové) bude více ukázek a zdatnější účastníci mohou získat certifikát o absolvování výcvikového kurzu, na základě kterého se pak mohou přihlásit do školy GBHS a rovnou budou mít vstupní výhody (úroveň bílo-žlutý pásek - 9. KUP, tobok zdarma - cvičební úbor).

Příměstský tábor 2019

Termín Téma Obsazenost
8. - 12. 7. Hmyzí říše aneb putování s Ferdou 11 - 25
15. - 19. 7. Medvědí objetí 14 - 25
22. - 26. 7. Mezi námi zvířaty 17 - 25
29. 7. - 2. 8. Ninjové 18 - 25
12. - 16. 8. Lesní stavitel 17 - 25
19. - 23. 8. Do dávných časů 6 z 25
26. - 30. 8. Kdo hledá, najde! 14 - 25

Přihláška ke stažení. 

Cena za 5 dní: 

Běžná: 1.800,-Kč 
Sourozenecká: 1.500,-Kč (za každé dítě) 

Možnost objednání svačin: 

Svačina za 1 osobu na celý týden - 350,-Kč 
 

Svoz ze Zličína:

Po předchozí domluvě je možné objednat si svoz dětí ze Zličína (a zpět) - 50,- Kč / dítě / den + cena jízdného

Adresa působiště:

Plzeňská 94 (Klub u autobusové zastávky)
266 01 Loděnice
okres Beroun

Anotace

Hmyzí říše aneb putování s Ferdou

Na svět hmyzu velmi často zapomínáno. Nejčastěji se objevují témata savců a ptáků, kteří jsou svým vzhledem, způsobem chování člověku blíže, ale také proto, že většina těchto zvířat jsou doma chovány jako domácí mazlíčci. Je sice pravdou, že v dnešním světě se pohled na domácí zvířata hodně změnil a typičtí pro chov jsou i plazi či obojživelníci, ale ne každý si „troufne“ doma chovat některé zástupce z hmyzí říše.

Cílem našeho společného setkání bude poodkrýt problematiku z říše hmyzu a hravým způsobem si ukázat, že i hmyz je k našemu pobytu na Zemi velmi důležitý a neměli bychom na něj zapomínat. Věnovat se budeme od hospodářsky významnému hmyzu (včele medonosné) po škůdce (jako je například lýkožrout smrkový). Hmyzí říše se však neobejde bez rostlin a bez neživé přírody. Společným bádáním a pokusy budeme pozorovat svět kolem nás, učit se z něj a těšit se z nových poznatků jako „Malí badatelé“.


Medvědí objetí

„Pojďte, pane, budeme si hrát!“ „A na co?“ „Třeba na Rebelku. Anebo na Medvědí bratry?“ „Ty od Disneyho?“ „Na ty třeba taky, ale já myslel na Vojtu, Kubu a Matěje z toho večerníčku Méďové.“ „Jé, tak ten mám rád. A ještě se mi líbí pohádka Tři medvědi anebo Máša a medvěd, ty si taky zahrajeme?“ „No jasně. A na závěr se odkutálíme jako Míša Kulička.“ „Tak to mám radost, už se těším, pojďte ke mně, ať Vás mohu obejmout!“

Mezi námi zvířaty

Pojď se za námi podívat do světa zvířátek, zahrajeme si, pobavíme se, pak půjdeš domů nazpátek. To, co zvíře poví ti jedním pohledem, to my ani slovy povědět nesvedem. Poznáš na něm, kdy má hlad a kdy chce být kamarád? Kdy na záchod potřebuje, kdy se očistou olizuje? Kdy se bojí a chce být samo, víš, v kolik se asi tak probouzí ráno? Kdy mu máš dát krmení a kdy je čas mazlení? Kdy k němu nemáš vůbec chodit a kdy se chtějí na svět rodit? Jak se o mazlíčky starat a kdy a co do krmelce dávat? A jakou péči potřebuje hospodářská zvěř? Není toho málo, to nám věř. To ti ukážeme za vraty MEZI NÁMI ZVÍŘATY!

Ninjové

Umění boje je staré jako lidstvo samo. Každý velký bojovník se ale nejprve musí naučit bojovat hlavou a řídit se hodnotami, jako jsou – statečnost, věrnost a štědrost. V průběhu týdne se podíváme na ukázku bojového umění Taekwondo. Budeme se učit zvládat svou přebytečnou energii a ukážeme si, jak náročný život měli Ninjové.

Poznámka – Ninjovské téma nabízíme v Loděnici i v Rudné, liší se v náročnosti fyzických aktivit, kdy v Rudné jsou aktivity určeny pouze pro předškolní děti, kterých je tam převaha. V Loděnici bude program uzpůsoben pro mladší i starší děti (více se předpokládá účast starších dětí).

Hrajeme si

Kdo si hraje, nezlobí, tím se radost násobí.

Hry se hrají především pro zábavu, to téměř po celý rok. Můžeme si hrát sami, s kamarádem, ale i v celé skupině kamarádů. Hrajeme si doma i venku. Jinak ve městě, jinak zase v přírodě. Hrajeme si bez hraček, ale i s hračkami nebo hrami. Některé hry jsou kraťoučké, další zase celodenní – i delší. Ukážeme si mnoho obvyklých i neobvyklých her. Jak si asi hrály děti před 100 lety? A jak před 500 až 1000 lety? Máš chuť se zapojit do naší celotýdenní hry?

Lesní stavitel

V zemi díra, nad ní střecha.

S dalším klackem každý spěchá.

Jeden nahoru, druhý z boku,

nedá to tolik práce,

máme tu nejlepší bunkr roku.

Opravdu, bez legrace!

A co domky zvířátek?

To bude rozehřívací začátek.

Do dávných časů

Nebaví vás být pořád jen teď a tady? Pojďte s námi cestovat v čase! Můžeme se společně vydat do minulosti, ať té nedávné či do té úplně vzdálené, kdy ani vaši pra-, pra-, pra- (a tak dále) předci nebyli na světě. Čekají na vás hry, tvoření, nové informace, kamarádi a samozřejmě i výlety, kam jinam než do časů dávno minulých. Pokud nemáš strach z mumií, z mamutů ani z krvavých bojů, tak pojď do toho s námi. Staň se jedním z řádových rytířů a vydej se na objevnou cestu.

Kdo hledá, najde!

Volné pokračování oblíbené hry Geocaching. To ale není všechno, s dětmi budeme hledat s detektory kovů (velkými i ručními), s magnety pro lovce pokladů po dnech potoků a vyzkoušíme si, jak funguje síto na rýžování zlata. Možná, že se nám nepodaří najít nic hodnotného, ale najdeme nové zkušenosti a užijeme si hodně chvilek napětí a zábavy.