Horažďovice

horazdovice-svatojanci.webnode.cz

 

Příměstský tábor 2019

Termín Téma Obsazenost
29. 7. - 2. 8. Otava - Zlatá řeka 13 z 16
5. - 9. 8. Lesní stavitel 7 z 16
12. - 16. 8. Pohádkový svět 4 z 16

Přihláška ke stažení. 

 

Cena za 5 dní: 

Běžná: 1.500,-Kč
Sourozenecká: 1.300,-Kč (za každé dítě) 
 

Možnost objednání svačin: 

Svačina za 1 osobu na celý týden - 350,-Kč 

Adresa působiště:

Horažďovice
Strakonická 149 (Husův sbor)
341 01 Horažďovice
 
Husův sbor

 

Anotace

Husitský tábor

Kdo byli husité dříve a kdo jsou nyní?  Mají pro nás úkol, který musíme vyplnit během tohoto týdne. Musíme najít poselství, které nám zanechal Mistr Jan Hus. Máme k němu jen pár indicií, některé nám budou odhaleny hned na začátku, další budeme muset hledat. Cesta bude plná nástrah a nebezpečenství.

Otava - Zlatá řeka

Dříve se tradovalo, že je řeka Otava zlatou řekou, proto kolem ní bylo postaveno hned několik měst. Možná, že i dnes se v ní dá ještě najít kousíček toho zlata. Kdo nic nezkusí, nic nezíská! S dětmi se projdeme v okolí řeky v různých městech (např. Strakonice, Horažďovice, Rabí, Sušice, Kašperské Hory – podle aktuálních možností a přání dětí – samy si odhlasují, kam budou chtít), v některých ramenech řeky si zkusíme rýžování zlata, při řece to projdeme s detektorem kovu. Samozřejmě nevynecháme možnosti radovánek v řece, jako je zkoumání a bádání, cachtání nohou, stavění přehrad či mlýnků.

Lesní stavitel

V zemi díra, nad ní střecha.

S dalším klackem každý spěchá.

Jeden nahoru, druhý z boku,

nedá to tolik práce,

máme tu nejlepší bunkr roku.

Opravdu, bez legrace!

A co domky zvířátek?

To bude rozehřívací začátek.

Pohádkový svět

Králové, princezny, víly, skřítkové, čarodějnice, vodníci a další pohádkové bytosti jsou srdečně zvány společně s vámi, dětmi, na velkolepé křtiny. Na křtiny každý vezme pohádkový dar. Že nevíte jaký? Tak to jdete na správné místo, dáme vám nabídku všech různých velkolepých pohádkových darů, které můžete vyrobit, třeba vlastní pohádkovou knížku, žezlo… V pohádkách to ale bývá naopak, nejprve zábava, potom práce. ;-)

 

Náš hlavní sponzor: 

Náboženská obec CČSH v Horažďovicích