Často kladené dotazy

Proč název Svatojánci z.s.?

Název Svatojánci vznikl ze dvou důvodů. Prvním důvodem bylo to, že zakladatelé spolku byli studenti ve Svatém Janu pod Skalou. Druhým, významnějším důvodem však je, že stejně tak jako Svatojánské mušky svítí v noci a někomu tak případně mohou ukázat za tmy cestu, tak i my se snažíme ukázat cestu všem dětem a přivést je na správný směr. Zkratka z.s. pak už jen znamená zaregistrovaný spolek.

 

Jste zřízeni VOŠ pedagogickou - Svatojánskou kolejí?

Prostory Svatojánské koleje jsme měli pronajaté pouze ve školním roce 2014/2015, ale jinak nejsme zřízeni Svatojánskou kolejí, jsme samostatná nestátní nezisková organizace - zaregistrovaný spolek. Od školního roku 2015/2016 je působnost přesunuta do prostor Hotelu a restaurace Obecná škola.

 

Vaše cena je velmi nízká, plánujete zdražit?

Naše cena je nízká kvůli tomu, abychom byli přístupní všem dětem, z tohoto důvodu se zdražování letních příměstských táborů ani hlídání dětí neplánuje. Do budoucna je naším cílem si cenu zachovat, je to však hodně odvislé od toho, kolik finančních / materiálních příspěvků dostaneme - to je také velmi závislé na lokalitě, kde se tábory pořádají (budou-li se tedy ceny nabízených programů v jednotlivých lokalitách lišit, je to právě díky lokálním cenám a na podpoře).

 

Kdy mohu uplatnit sociální cenu?

Sociální cena je určena pro rodiče, kteří mají nárok od sociálního úřadu na příspěvek na péči o dítě, ale skrze jejich výdělky již nemají nárok na podporu volnočasových aktivit jejich dětí. Příspěvek na volnočasové aktivity se vypočítává individuálně, proto doporučujeme všem rodičům, kteří mají nárok na příspěvek na péči o dítě, aby si zkusili zažádat na Úřadu práce / Sociálním úřadu (tam Vám již poradí, pod který úřad příspěvek pro dané lidi v dané lokalitě spadá) o zmíněný příspěvek, pokud na něj nebudou mít nárok, mohou uplatnit naši sociální cenu.

 

Mohu uplatnit sourozeneckou slevu, když přihlašuji dítě ve skupině přátel?

Sourozenecká sleva je určena pro sourozence z jedné rodiny, případně pro bratrance / sestřenice z jedné rodiny (včetně spolužijících dětí - ověřujeme dle adresy trvalého bydliště). Naše cena je už tak nízká, že si nemůžeme dovolit nabízet další slevy pro rodiče a jejich děti, množstevní cena se tedy nedá uplatnit ve skupině přátel.

 

Co mám dělat, když chci přihlásit dítě, která má bezlepkovou dietu?

S přihlášením dítěte s bezlepkovou dietou (stejně tak s jakoukoliv jinou dietou) samozřejmě není žádný problém. O této skutečnosti nás informujte předem, společně pak vyřešíme stravování dítěte na letním příměstském táboře.

 

Je možný svoz dětí autobusem na příměstský tábor?

Svozy jsou plánované pro lokality Hrádek u Sušice a Svatý Jan pod Skalou. Do Hrádku svážíme děti ze Sušice z nábřeží, do Loděnice z Prahy ze Zličína. Tato služba je zpoplatněna cenou jízdného a příspěvkem na doprovod vedoucího pracovníka.

 

Jsou děti rozděleny do skupin / oddílů podle věku?

Děti z pravidla nerozdělujeme podle věku. Snažíme se potlačit soutěživost, podporujeme zdravou soutěživost, spolupráci a radost z konání jakýchkoliv aktivit, proto chceme, aby děti různých věků byly pohromadě v jedné skupině. Starší děti se tak stanou opatrovníky mladších dětí a v mnoha případech jim nahrazují starší sourozence, mladší děti se od nich pak aktivně učí.

 

Mohu děti přihlásit na příměstský tábor jeden týden před konáním?

V případě, že budou ještě volná místa (to lze zjistit v tabulce obsazenosti u každé lokality pořádaných příměstských táborů), je možné děti přihlásit ještě v průběhu prázdnin. V lokalitách Hrádek u Sušice a Malíkovice se s tím dokonce počítá a je to podpořeno obcemi (cena pro rodiče je tedy stále stejná), ve Svatém Janu pod Skalou už je ale přihlášení "na poslední chvíli" zpoplatněno přímo samotnými rodiči.